Bina Isıtma Sistemleri

Bina Isıtma Sistemleri

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile bina ısıtma sistemlerinde birçok alternatif gelişmiştir. Geçmiş dönemlerde kullanılmakta olan kömür ile ısıtma sistemi çevreye olumsuz etkisi ve kullanım zorluğu ile farklı alternatifler içerisinde olup yeni sistemler ile çözüme kavuşturulmuştur. Özellikle kış aylarında birçok kişinin ihtiyacı olan bu ısıtma sistemleri ile soğuk havalarda kişilerin ısınmalarında çokça faydaları olmaktadır.

Birçok yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Konvektör İle Isıtma, Yerden Isıtma ve Radyatör İle Isıtma sistemleri sayesinde günümüz bina ısıtma sistemlerine çözüme kavuşturmaktayız.

Konvektör ile Isıtma, bulunan ortamdaki havayı konveksiyon prensibi ile ısıtan ısıtma sistemidir. Cihazdaki rezistansa temas etmesi ile ısı odanın her yerine dağılır ve her yerine sıcaklık hızla yayılır.
 
Evlerde bulunan döşemelerin içine aralıklarla döşenen borulardan sıcak su geçirilerek yapılan ısıtma şekline yerden ısıtma denir. Bazı bölgelerde sıcak su yerine elektrikli sıcak kablo kullanılarak da kullanılabilmektedir.
 
Isıtılacak ortamın konfor sıcaklığı ve ısı kaybına göre dilim sayısı değişik gösteren Radyatör ısıtma sistemleri 30, 50, 100 cm boylarında çok değişik tip radyatörler vardır.